Opis zabiegu

Mechanizm laserowego usuwania owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienie jest niewątpliwie bestsellerem w dziedzinie kosmetologii.

Depilacja laserowa należy do skutecznych metoda usuwania owłosienia.

Nowatorska technologia pozwala na szybkie i komfortowe przeprowadzenie zabiegu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności. Monochromatyczna i spolaryzowana wiązka światła lasera diodowego przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka. W trakcie zabiegu energia impulsu świetlnego wyzwalanego przez głowicę jest selektywnie absorbowana przez melaninę, czyli barwnik włosa. Dochodzi w ten sposobu do zjawiska selektywnej fototermolizy. W wyniku tego procesu mieszek włosowy ulega przegrzaniu i zniszczeniu, nie niszcząc przy tym okolicznych tkanek. Jak wykazały badania kliniczne, zjawisko to jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe włosów to faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen), które trwają 3-9 tygodni, a włosy w tym czasie nie są podatne na usunięcie.

Zabiegi depilacji należy wykonać 4-6 razy, a w skrajnych przypadkach nawet 8 -10 razy, w odstępach 4-10 tygodni,w zależności od okolicy ciała tak.

Pierwszy zabieg usuwa ok. 15-20 % włosów, zazwyczaj skuteczność zabiegów depilacji laserowej podawana jest jako 80-90%. Należy jednak pamiętać, że o ostatecznej skuteczności decydują m.in. czynniki genetyczne, hormonalne, osobnicza skłonność oraz stosowne przestrzeganie wskazanych przez kosmetologa odstępów czasu między zabiegami.

Ilość zabiegów zależy od wielu czynników, najważniejsze z nich to: kolor włosów, typ skóry, część ciała, z której usuwamy owłosienie oraz predyspozycje genetyczne i zmiany hormonalne. Wcześniejsze zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą mogą przyczynić się do konieczność przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji laserowej dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie). Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją.

 

Czytaj więcej o w zakładce przeciwwskazania – koniecznie zapoznaj się przed podjęciem decyzji o chęci skorzystania z depilacji laserowej.

Przed zabiegiem zapoznaj się z możliwymi skutkami ubocznymi. Niestety, każdy zabieg jest obarczony pewnym ryzykiem wystąpienia możliwych powikłań. Zmiany, które mogą wystąpić nie ciele nie są wynikiem źle przeprowadzonego zabiegu, natomiast są one możliwymi powikłaniami pozabiegowymi, których nie można przewidzieć. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań w postaci zaczerwienienia, bólu, obrzęku, świądu, pieczenia, strupów, odbarwień, przebarwień, pęcherzy, blizn należy ten fakt niezwłocznie zgłosić osobie wykonującej zabieg – celem oględzin i ewentualnego pokierowania do specjalisty. Proces gojenia wtedy jest znacznie dłuży, może wynosić nawet około roku.

Czas trwania zabiegu:

10 – 90 minut, w zależności od obszaru zabiegowego

Przewidywana ilość zabiegów:

Uzależniona jest od obszaru skóry poddawanej usuwaniu owłosienia, typu owłosienia oraz fototypu skóry pacjenta.

Odstęp między zabiegami:

4 – 6 tygodni, wyjątek plecy oraz nogi 8-10 tygodni