Ś W I A T Ł O P U L S A C Y J N E , W Ą S K O P A S M O W E O D Ł U G O Ś C I 4 5 0 – 6 0 0 N M

Laser Dye-VL w swoim działaniu wykorzystuje serię trzech filtrów, których zadaniem jest koncentrowanie światła lasera w jednym zakresie.
Ta niespotykana dotąd technologia pozwala na efektywne i bezpieczne leczenie pacjentów ze zmianami naczyniowymi i przebarwieniami.
Technologia Dye-VL to połączenie cech leczenia laserowego i IPL łączący wysoką energię impulsu z krótkim czasem jego ekspozycji,
Wyższa skuteczność działania w porównaniu z istniejącymi wcześniej urządzeniami IPL, które emitowały światło w szerokim spektrum

 

  • Zmiany naczyniowe : port wine stains, naczyniaki, teleangiektazje, trądzik różowaty w początkowym stadium, rumień, ciałka rubinowe, poikilodermia (przebarwienia na szyi)
  • Zmiany pigmentacyjne: hiperpigmentacje, plamy soczewicowate (starcze), plamy cafe-a-lait
  • Fotoodmładzanie

Zabieg nie  powoduje uciążliwych odczuć bólowych, jednak u  wrażliwych Pacjentów może powodować dyskomfort.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.
Po zabiegu dobrze jest schłodzić skórę np. za pomocą hydrożelowego kompresu lub cold pack.
Zabieg Dye-VL wykonywany jest w okresie jesień – wiosna, w okresie letnim nie wykonuje się go ze względu na ryzyko przebarwień. Ponadto wysoka temperatura nie sprzyja pomyślnemu zamykaniu naczyń czy niwelowaniu rumienia.
W przypadku zamykania naczyń/niwelowaniu rumienia – na tydzień po zabiegu zaleca się unikania wysiłku fizycznego, spożywania ostrych przypraw oraz picia alkoholu.

 

Częstotliwość zabiegów:
zabiegi 1- 6 (zwykle 4 ), co 3-4 tyg.
Czas trwania zabiegu: 10 min – 30 min.
Twarz+szyja+dekolt – 45 – 60 min